نفت و گاز پتروشیمی

پروفیل آلومینیوم در صنایع پتروشیمی با استفاده از تکنیک های پیرسازی واکسیداسیون از تحمل دمای بالایی برخوردارند و امکان استفاده از آن ها در بخش های متفاوت صنایع نفت و گاز پتروشیمی از جمله توربین های تصفیه گاز های گوگرد و انتقال مایعات را دارند. 

پروفیل آلومینیوم نفت و گاز پتروشیمی

از زاویه دیگر به علت داشتن خاصیت ضد ضربه بالا از پروفیل های آلومینیوم در مقاوم سازی لوله های حفاری نیز استفاده میشوند. رسانایی نسبتاً خوب این آلیاژ باعث میشود تا برای مقاوم سازی کابل های برق ولتاژ قوی نیز مورد استفاده قرار گیرند. گسکت ها یا واشر های آلومینیومی یکی از اصلی ترین اجزای بکار گرفته شده جهت مقاوم سازی لوله های حفاری به شمار میرود.

یکی دیگر از موارد استفاده از پروفیل های آلومینیوم که میتوان به آن اشاره کرد، هیت سینک یا گرما گیر میباشد. نقطه ذوب آلیاژ اکسید آلومینیوم تقریباً دو هزار درجه سانتی گراد میباشد که برای خنک کردن موتور های حفاری و پالایشگاه های نفت و گاز پتروشیمی بسیار مناسب میباشد.

 

نکته ای که برای استفاده از این پروفیل ها قابل توجه است، نحوه سفارش این محصولات میباشد. برای تأیید این محصولات اول از همه نیاز به دریافت یک نمونه وجود دارد که پروسه پر هزینه و زمان بر است. اما در شرکت صنعتی سالیتک ما با استفاده از پرینتر های سه بعدی یک نمونه دقیق از محصول مورد نظر طراحی و تولید میکنیم و در صورت تأیید طرح عملیات ثبت سفارش را انجام میدهیم.