رنگ پودری (الکترواستاتیک)

رنگ پودری یکی دیگر از محصولات شرکت صنعتی سالیتک میباشد. رنگ پودری یکی از پر کاربرد ترین رنگ ها برای آلیاژ های صنعتی از قبیل پروفیل آلومینیوم میباشد. خاصیت پودری این محصول باعث میشود تا حدود 95% از این رنگ قابل استفاده باشد. این امر به دلیل قابل بازیافت و استفاده مجدد از این رنگ در کمتر از 5 دقیقه میباشد. این رنگ به دلیل استفاده از قواعد الکتریسیته شیوه استفاده بسیار ساده ای دارد. 

شیوه استفاده از رنگ پودری (الکترواستاتیک)

شیوه استفاده از رنگ پودری (الکترواستاتیک)

این رنگ معمولاً توسط یک تفنگ پخش کننده بر روی سطح مورد نظر ریخته میشوند. همانطور که از اسم علمی این رنگ یعنی ElectroStatic (الکتریسیته ساکن) مشخص است، این رنگ ها دارای بار الکتریکی میباشند و از آنجایی که پروفیل های آلومینیوم مورد نظر به زمین متصل است، هنگام برخورد رنگ با آن ها، رنگ به بدنه پروفیل آلومینیوم میچسبد و پوشش کاملاً یکنواخت  با ارتفاع یکسان را بر روی سطح بر جا میگذارند. پس از اطمینان از پوشش کامل رنگ پروفیل ها درون کوره رنگ پزی قرار میگیرند تا رنگ کاملاً به آن ها بچسبد و پوششی براق و دلنشین بر جای بگذارند. 

در هنگام استفاده از رنگ های مایع در اکثر مواقع رد هایی از رنگ که به صورت قطره ای بر روی سطح مانده اند به چشم میخورند و جذابیت کار را بسیار کاهش میدهند. اما در رنگ های پودری این امکان بسیار نزدیک به صفر است و همین سبب گشته است تا این نوع رنگ جزء محبوب ترین ها در صنعت تولید قطعات صنعتی قرار گیرد.

یکی دیگر از مزایای این رنگ سهولت در پاکسازی آن از روی پوست است. مسلماً در هنگام استفاده از این رنگ باید از پوشش مناسب بر خوردار بود اما چنانچه رنگ بر روی پوست شما نشست، بهترین کار خنک نگهداشتن آن و یا شستن آن با آب و کمی صابون میباشد و رنگ به راحتی از روی پوست شما کنار میرود.

 

مزایای رنگ پودری (الکترو استاتیک)

مزایای رنگ پودری (الکترو استاتیک)

 

رنگ های پودری بسیار محبوبیت دارند و این تنها به دلیل سهولت استفاده از آن ها نمیباشد. این رنگ ها برای محیط زیست خطر بسیار کمی دارند. این رنگ ها قبلیت نفوذ به نقاط غیر قابل سترس مانند درز ها و لبه ها را دارند و پوشش دهی بینظیری را به شما ارائه میدهند.

از دیگر مزایای رنگ های پودر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. عدم وجود فلزات سنگین مانند سرب، کادمیوم و...
  2. عدم وجود گاز های سمی و خطرناک
  3. مقاومت در برابر حریق بیشتر از سایر رنگ ها
  4. عدم وجود حلال ها و درنتیجه کاهش بیماری های تنفسی
  5. کاربرد بسیار ساده بدون نیاز به آموزش های سنگین
  6. صرفه جویی در زمان و انرژی
  7. بالا بردن مقاوت اشیاء رنگ آمیزی شده به دلیل وجود مقاومت های شیمیایی بالا نسبت به سایر رنگ ها
  8. و ...

 

گروه صنعتی سالیتک تولید کننده و عرضه کننده انواع رنگ های الکترواستاتیک با بالاترین کیفیت به ثمر استفاده از به روز ترین تکنولوژی های روز دنیا و منصفانه ترین قیمت به دلیل انبار مواد اولیه از قبل از گرانی ها آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد. جهت دریافت مشاوره رایگان اینجا را کلیک کنید.