تولید پروفیل آلومینیوم

شرکت سالیتک با بیش از 10 سال سابقه تولید انواع پروفیل آلومینیوم حال نخبگانی از این صنعت را گرد هم آورده است تا محصولاتی با کیفیت جهانی را در خدمت مشتریان خود قرار دهد. تولید پروفیل آلومینیوم با دو روش اکستروژن مستقیم و اکستروژن غیر مستقیم انجام میشود.

 

اکستروژن مستقیم آلومینیوم

اکستروژن مستقیم آلومینیوم

در روش اکستروژن مستقیم قالب اکستروژن که از جنس فولاد آب دیده میباشد در سر لوله اکستروژن قرار داده میشود و با استفاده از فشار، بیلت آلومینیوم از آن عبور میکند و پروفیل های آلومینیوم مورد نظر شکل میگیرند. این عملیات نیاز به حرارت بسیار بالایی دارد تا ساختار ریختگی بیلت از بین برود.

هرچه دمای عملیات بالا تر باشد بیلت نرم تر و سرعت حرکت رام بیشتر خواهد بود. ولی اگر دما خیلی بالا رود آلیاژ به نقطه ذوب میرسد و عملاً امکان فرم دهی را از دست میدهد. مهمترین نکته در عملیات اکستروژن مستقیم، کنترل کردن سرعت، دما و فشار میباشد. پس از اتمام عملیات فرم دهی این پروفیل ها، دستگاه های پیشرفته طراحی و برشکاری کیفیت پروفیل ها را بررسی میکنند و در صورت نیاز به پولیش و یا صافکاری پروفیل های مورد نظر را به بخش تراشکاری هدایت میکنند.

 

اکستروژن غیر مستقیم آلومینیوم

اکستروژن غیر مستقیم آلومینیوم

در روش اکستروژن غیر مستقیم زمان و فشار بسیار بیشتری به بیلت آلومینیوم وارد میشود. این زمان به علت وارد کردن فشار از قالب به شمش و دمای نسبتاً پایین آن حاصل میشود. در این روش فشار خیلی زیادی به شمش وارد میشود و تا لحظه سکته کامل بیلت نیز ادامه پیدا میکند و احتمال جدا شدن سطح بیلت بسیار کاهش پیدا میکند. در این روش اکستروژن به دو صورت سرد و گرم انجام میشود که برای آسان تر شدن عملیات، شمشال را از قبل حرارت میدهند. تولید اکسترود آلومینیوم معمولا با روش اکستروژن مستقیم صورت میگیرد زیرا امکان تولید بیشتر و سریعتر و در صورت رعایت نکات کلیدی با کیفیت قابل قبولی را فراهم میکند.

مراحل تولید پروفیل آلومینیوم زیر نظر کارشناسان سالیتک با رعایت استاندارد تولید پروفیل آلومینیوم و با بالاترین کیفیت انجام میشود. یکی از مهم ترین مدارک کیفیت این پروفیل ها استفاده از ربات های فوق پیشرفته برای عملیات ارزیابی و سنجش کیفیت محصولات میباشد.