صنایع الکترونیک

یکی از پر استفاده ترین فلزات در صنایع الکترونیک جهت قالب بندی و بدنه ابزار ها و مسیر سیم ها، آلومینیوم میباشد. در صنایع الکترونیک پروفیل آلومینیوم برای مصارف مختلف به شکل های مختلف طراحی و تولید میشوند که یکی از آن ها پروفیل هیت سینک میباشد. این هیت سینک ها به علت رسانایی زیاد گرما را به سرعت به خود جذب میکند و به علت هزینه پایین یکی از وسایل محبوب صنایع الکترونیک به حساب می آید.

کاربرد آلومینیوم در صنایع الکترونیک

یکی از قوی ترین و پرکاربرد ترین فلزات در رسانایی برق، فلز مس میباشد. با این حال این فلز دارای مقاومت بسیار پایینی میباشد و در سیمکشی های ولتاژ قوی مییتواند باعث وقوع خسارات سنگین شود. برای جلوگیری از این حوادث از آلومینیوم استفاده میشود. آلومینیوم با داشتن تقریباً 60% رسانایی مس به علت چگالی بسایر کمی که دارد این اختلاف رسانایی را جبران میکند. آلومینیوم دارای وزن سبک تری میباشد و قیمت ارزان تری نسبت به مس دارد. پروفیل های آلومینیومی به کار رفته در صنایع الکترونیک برای کنترل جریان برق و مقاومت استفاده میشوند.

در ترانک های شبکه های عظیم از پروفیل های آلومینیومی برای منظم کردن سیم ها و ظاهر سازی دلنشین استفاده میشود. ضد زنگ بودن این آلیاژ و تحمل ضربه بالای آن دلیل محکمی برای ادامه استفاده از آن میباشد. 

 

پروفیل آلومینیوم تولید شده در شرکت صنعتی سالیتک با طراحی سه بعدی پروفیل آلومینیوم قبل از ساخت قالب این امکان را به شما میدهد تا دقیقا همان چیزی که مد نظرتان میباشد را تهیه فرمایید. این امر برای سفارش دهندگان قطعات بزرگ بسیار مفید میباشد زیرا زمان صرف شده برای نمونه سازی سه بعدی بسیار کمتر از نمونه سازی عینی میباشد و هزینه سیار کمتری را شامل میشود.

ساخت این قالب ها با استفاده از دستگاه های روز دنیا با بالا ترین کیفیت و قیمتی مقرون به صرفه صورت میگیرند و دارای بالا ترین کیفیت در بازار میباشند.